GenelSuriye Dostları

Tümgeneral Firuzabadi: Amerika Suriye’de yeni fitne peşinde

İslami İran genel kurmay başkanı tümgeneral Hasan Firuzabadi, Amerikan yönetiminin, ülkede yaşanan Sandy kasırgasından dolayı zarar görenlere yardım etmek ve onların sorunlarıyla uğraşmak yerine Suriye’de yeni fitne peşinde olduğunu söyledi.

Tümgeneral Firuzabadi, Amerika’nın zulüm gören halkının, Amerikan yönetiminin insan hakları, saldırı vesair konulardaki kanunsuzluğunun bedelini ödediğini belirtirken, “Eğer Amerikalı yöneticiler, dünyanın diğer yerleriyle uğraşacaklarına, kendi halkının sorunlarıyla uğraşsa ve sanayide yatırım yapsaydı, bugün sözkonusu kasırganın meydana getirdiği tahribat bu boyuta ulaşmazdı” dedi.

Tümgeneral Firuzabadi, dünya kamuoyunun, Amerika’nın el’Kaide’nin merkezi konumunda bir ülkeye yardım ettiği gerçeğini bilmesi gerektiğine dikkat çekerken, sözkonusu ülkenin liderinin de elde edilen bilgilere göre ya el’Kaide’nin lideri, yada üyesi olduğuna ve halihazırda da Suriye’de yeni fitne ateşi çıkarmaya çalıştığına dikkat çekti.

İran genel kurmay başkanı, ayrıca Katar’ı, müslüman ve komşu ülke olarak nitelerken, Amerika’nın oyunlarına gelerek ülkesinin geleceğini daha fazla tehlikeye atmaması konusunda çağrıda bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu