GenelSuriye Dostları

Tümgeneral Safevi: İran’ın saldırganlara karşı cevabı çok sert ve pişman edicidir

İran İslam inkılabı rehberinin yardımcısı ve üst düzey danışmanı tümgeneral Yahya Rahim Safevi, “İran İslam Cumhuriyetinin saldırgan düşmana karşı cevabı çok kesin ve pişman edicidir” dedi.

İRNA’nın haberine göre, Tümgeneral Safevi, ABD ve siyonist İsrail’in çöküşünün hızlı bir şekilde gerçekleştiğini belirterek, ’40 yıllık İran İslam nizamının gücü ise her geçen yıl daha da artmaktadır ve buna karşı ABD ve ırkçı İsrail’in gücü daha da azalmaktadır’ dedi.

Tümgeneral Safevi, ABD’ye ait casus İHA’sının İran hava sahasında düşürülmesine de işaretle, İran’ın her zaman bölge ve dünyada barıştan yana olduğunu ama her zaman da düşmanlara karşı kesin misillemede bulunduğunu hatırlattı.

İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Birliği, 29 haziran tarihinde Hürmüz Boğazı semalarında Amerika’ya ait bir casus İHA’yı düşürmüştü. Amerika sözkonusu İHA’nın İran hava sahasında olmadığını iddia ettiyse de İran’ın görüntüleri sunmasıyla Amerika’nın iddiası çürütülmüş oldu ve ardından ABD başkanı Trump’ın İran’a yönelik askeri misilleme tehditleri de böylece boşa çıktı.

Uzmanlar, Trump’ın İran’la her hangi bir çatışmaya girmeyi riske etmediğini zira bunun Amerika’nın zararına yol açabileceği ve bunun da sonuçta ABD’de gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerinde Trump’ın kaybetmesine neden olacağı görüşünü dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı