GenelSuriye Dostları

Tümgeneral Safevi: Tüm yabancı gemiler, İran füzelerinin menzilindedir

İran Silahlı Kuvvetleri Başkumandanı Askeri Başdanışmanı Tümgeneral Seyyid Yayha Rahim Safevi, Fars Körfezi’ndeki tüm Amerikan gemilerinin Devrim Muhafızları’nın sahilden denize füzelerinin menzilinde olduğunu vurguladı.

Komutan Safevi, Fars Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Amerikalıların bölge genelinde 25’den fazla askeri üssü bulunduğuna işaretle, Amerikalıların Fars Körfezi’ndeki tüm filolarının Devrim Muhafızları’nın sahilden denize füzelerinin menziline girdiğini iyice bildiklerini kaydetti. 

Komutan Safevi, Fars Körfezi’nde ilk kurşunun atılması ile petrol fiyatlarının 100 dolara çıkaracağına temasla, 100 dolarlık petrolün ABD, Avrupa ve ABD’nin Japonya ve Güney Kore gibi dostlarına dayanılmaz olacağını  belirtti.

Başkumandan’ın askeri Başdanışmanı, ABD, Siyonist rejim ve bazı Arap ülkelerinin güç kaybetmekte olduğuna işaretle, bölgedeki gerici ülkelerin liderlerine hitaben, “Amerikalılar, kendi uşaklarından hiçbirine sadık kalmamış ve kalmayacak.” dedi.

Komutan Safevi sözlerinin devamında İran’ın her daim komşu ülkelerle dostane münasebetler peşinde olduğunu, İran’ın stratejisinin komşulara saldırmazlık olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı