GenelSuriye Dostları

Tümgeneral Yahya Rahim Safevi: Türkiye gibi bazı ülkeler Suriye’de güvensizlik çıkarıyor

İran haber ajansı muhabirinin bildirdiğine göre, bugün düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularına cevap veren İslam İnkılabı Rehberi’nin Yüksek Danışmasnı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, Fars Körfezi bölgesinde komşu olan sekiz ülkenin işbirliğiyle bu bölgede sürdürülebilir bir barış sağlabileceiğini söyledi.

Tümgeneral Safevi, bölgede güvensizlik çıkarmaya çalışan Amerika’nın Türkiye gibi bazı ülkelerin müdahelesiyle Suriye’de güvesizlik çıkarmaya çalıştığını konuşmasına ekleyerek, bu güvensizliğin Amerika’nın ve İsrail’in yararına olmadığını belirtti.

İran’dan başka Fars Körfezi bölgesindeki ülkeler silahlanmak için yüzlerce milyar dolar para harcadığını açıklayan İslam İnkılabı Rehberi’nin Yüksek Danışmanı, bu silahların Siyonist rejimiyle mücadele ve Filistin’e destek vermek için değil, Ameriklılar ve Siyonist rejimin projelerini gerçekleştirmek için olduğunu kaydetti.

Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, dünyadaki asıl aktörün Amerika olmasına karşın bölgedeki asıl aktörlerin İran, Türkiye, Suudi Arabistan ve Irak olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı