GenelSuriye Dostları

Tunus Cumhurbaşkanı Munsif el-Marzuki,Tüm Ülkelerden Filistin Meselesine Destek Vermesini İstedi

Suriye’nin Dostları” adlı grubun ilk toplantısına ev sahipliği yapan Tunus, BM ve Arap Birliği’nin Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan’ın başlattığı girişime destek verdiğini açıkladı.

El Alem televizyonunun haberine göre Tunus Cumhurbaşkanı Munsif el-Marzuki, Arap Birliği ve Birleşmiş Milletlerin Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan’ın Suriye’deki sorunun çözümü için başlattığı girişimi desteklediklerini belirterek Suriye’ye yönelik herhangi bir dış müdahaleye karşı olduklarını açıkladı.

Tunus Cumhurbaşkanı Munsif el-Marzuki, Bağdat’ta başlayan Arap Birliği toplantısında yaptığı konuşmada “Tunus, Kofi Annan’ın çözüm girişimini güçlü bir şekilde desteklemektedir” dedi.

Suriye’ye yönelik her türlü dış müdahaleye karşı olduklarını belirten Tunus Cumhurbaşkanı Munsif el-Marzuki, tüm ülkelerden Filistin meselesine destek vermesini istedi.

Arap ve Avrupa ülkelerinin Suriye karşıtı karar taslağının Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde 4 Şubat’ta yapılan oylamada Çin ve Rusya vetosu sebebiyle reddedilmesi üzerine BM’den çıkarılamayan Suriye’ye müdahale kararını başka bir uluslar arası platform üzerinden çıkarmak için Türkiye’nin öncülüğünde kurulan “Suriye’nin Dostları” grubu ilk toplantısını 24 Şubat’ta Tunus’ta yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu