GenelSuriye Düşmanları

Türk savaş uçağı’nın Suriye hava sahasını ihlal etmesi kasıtlı bir provakasyondur

Rusya Duma Konseyi Başkan Yardımcısı ve Rus Liberal Demokratlar Partisi Başkanı Vladimir Zhirinovsky Türk askeri uçağın Suriye hava sahasını ihlal etmesini şiddetle kınayarak bunun kasıtlı bir provokasyon teşkil ettiğini belirtti.

Zhirinovsky; Avrupalı bir kısım taraflar, ABD ve NATO’nun son zamanlarda Suriye’deki durumları tırmandırmaya çalıştıklarını, şiddet ve gerginliği provoke etmeye çaba harcadıklarını belirterek askeri müdahale önünde yolu açma hedefinde olduklarını ifade etti.

Türkiye’nin de bu uluslararası provokasyonlara kendini bulaştırdığına işaret eden Zhirinovsky; kasıtlı olarak savaş uçağını Suriye hava sahası ve egemenliğini ihlal etmeye gönderdiğini söyledi. Zhirinovsky; Suriye hava savunma sisteminin doğru ve haklı bir şekilde hareket ettiğine dikkat çekerek Türkiye’yi bu gibi provokasyonlardan uzak durmaya çağırdı.

Batının Suriye’deki planlarının başarılı olması durumunda Türkiye’nin de büyük zararlar göreceğine vurgu yapan Zhirinovsky; bu işten tek kazanan tarafın batı olacağını, kaybedenlerin ise kesinlikle Türkiye e Müslümanlar olacağına işaret etti.

Zhirinovsky Türkiye’yi aynı zamanda hayallere kapılan Suriye muhalefetini silahlandırma ve ona askeri destek sağlama çabalarına son verme çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı