GenelSuriye Dostları

Türkiye-İsrail-Amerika üçlüsü yeni bir oyun başlattı

İran, korsan İsrail’in Türkiye’den özür dilemesini Türkiye-İsrail-Amerika üçlüsünün “yeni oyunu” olarak değerlendirdi.

Korsan İsrail’in Mavi Marmara saldırısı için Ankara’dan özür dilemesini değerlendiren İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Mesud Cezayeri, konuyu “bölgedeki gelişmeleri etkilemek amacıyla Türkiye-İsrail-Amerika üçlüsünün yeni bir oyunu ” olarak yorumladı.

Cezayeri, “ABD ve İngiltere, istedikleri türden bir İslam’ı hakiki İslam yerine bölgede yerleştirmek ve dikkatleri İran’dan üçüncü bir ülkeye çekmek için durmaksızın çaba sarf ediyor. Siyonist’lerin 2010 yılında Gazze yardım filosuna saldırması, bölgedeki dengeler açısından Türkiye için özel bir durum yarattı. İsrail başbakanının Türkiye hükümetinden özür dilemesi, bölgedeki direnişi ve özellikle halk ayaklanmalarını etkilemek amacıyla Türkiye-İsrail-ABD tarafından ortaya konulan yeni bir oyundur” dedi.

Direniş karşıtı ülkelerden bahseden Cezayeri bu ülkelerin günümüzde Suriye’ye karşı savaşın ana halkasını oluşturan ülkelerden oluştuğunu söyledi. İranlı yetkili; ABD, İngiltere, Fransa, gerici Arap ülkeleri, Türkiye ve İsrail’in ismini sıraladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı