GenelSuriye Düşmanları

Türkiye NATO ile beraber Suriye güçlerinin geri çekilmesi için plan yapıyor

Lübnan’da yayınlanan Eddiyar adlı gazete, Türkiye’nin, Suriye güçlerinin, sınırdan içerilere doğru çekilmesi için çalışma yürüttüğünü yazdı.

Eddiyar gazetesinin konuyla ilgili haberinde, Türkiye’nin NATO ile işbirliği yaparak, Suriye karşıtı bir dizi planları uygulamaya koyduğunu ileri sürdü ve “Suriye hükümet güçlerini iki ülke sınırından içerlere doğru çekmek ve sınır bölgelerini askerden arındırmak ve teröristlerin Suriye’de etkin hale gelmesi için bir takım çalışmalar yürüttüğünü” yazdı.

Gazete haberinde, Türkiye’nin NATO ile işbirliği ve koordine yaparak, sınır bölgelerine 200’den fazla top yığınağı yaptığını bu yolla da olası bir durumda Suriye içlerine doğru topçu saldırılarında bulunmak istediğini yazdı.

Lübnan’da yayınlanan ed Diyar gazetesi, Şam yönetimi muhalifi “özgür Suriye ordusu”nun Türkiye’den, Suriye topraklarına havan topu saldırısında bulunmasını istediğini, bunun için, Suriye ile Türkiye arsında çatışma ortamı hazırladığına dikkat çekti.

Türkiye NATO, Suudi Arabistan ve Fars körfezi işbirliği konseyi bazı Arap ülkelerinin planlarını uygulamaya çalışıyor.

Öte yandan Suriye milletvekillerinden Abdullah Kayruz el Alem kanalına yaptığı açıklamasında, Türkiye’nin savaş yanlısı söylemlerinin Suriye’deki silahlı gruplara moral verdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu