Cinayet ve KatliamlarGenel

Türkiye-Suriye sınırında görevlilere saldıran teröristler 1 polisi şehit etti

Akçakale sınır kapısında bugün adeta can pazarı yaşandı. Suriye’den Türk tarafına geçmek isteyen Özgür Suriye Ordusu mensubu teröristler, önce gümrükteki yetkililerle tartıştı; kavga kısa sürede silahlı saldırıya dönüştü. Sınır geçmek isteyen teröristler, kendilerine engel olmaya çalışan güvenlik güçlerine karşı uzun namlulu silahlar kullandı. Çatışmada 1 polis şehit oldu, 1 polis 5 asker ve 4 sivil yaralandı. Teröristlerin Suriye Ordusu’nun başlattığı büyük imha operasyonundan kaçarak sınıra ulaştığı belirlendi. Bu olay Suriye sınırında yaşanan güvenlik zaafiyetini bir kez daha gündeme taşıdı.

Silahlar konuştu, 11 kişi vuruldu, büyük bir kaos yaşandı.

Burası bir cephe değil, Türkiye’nin Suriye sınırındaki Akçakale sınır kapısı.

Olaylar, Suriye’den kaçan Özgür Suriye Ordusu adlı terörist gruba üye 1000 kişinin Türkiye’ye geçmek istediği sırada meydana geldi. Suriye’de gelene teröristlerin, Suriye Ordusu’nun başlattığı büyük imha operasyonundan kaçarak sınıra ulaştığı belirlendi.

Suriye’den Türkiye’ye geçmek isteyen teröristlere, Akçakale Sınır Kapısı’nda Türk güvenlik güçleri müdahale etti. Güvenlik ekipleri izin vermeyince önce tartışma başladı, tartışma kısa sürede büyüdü.

Rakka kentinden geldiği iddia edilen grup, geçişlerine izin vermeyen görevlilere ateş açtı. Uzun namlulu silahlar kullandı. O anda sınır kapısında can pazarı yaşandı.

Açılan ateş sonucu çok sayıda kişi yaralandı. Yaralananların 2′sinin polis, 5′inin asker ve 4 kişinin ise sivil olduğu belirlendi. Kısa bir süre sonra kötü haber geldi, yaralanan polislerden biri şehit düştü.

Suriyeli teröristlerin saldırısına tepki büyüktü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu