Suriye Düşmanları

Türkiye teröristleri barındırma ve desteğinden dolayı uyarıldı

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal el-Mikdat; Venezüella’nın devlet, halk, siyasi partiler ve ilerici güçler olarak Suriye ile dayanışmasının Suriye’de devlet ve halk tarafından yüksek takdir ve teşekkürle karşılandığını belirtti.

Venezüella Parlamentosunda Suriye-Venezüella Parlamenter Dostluk Grubu Başkanı Joul Jabour ile görüşmesinde Mikdat; ülkelerimizi ve halklarımızı hedef alan emperyalist ve gerici güçler karşısında ilerici güçlerin saflarını birleştirmeleri önemine dikkat çekti.

Suriye asıllı Venezüellalı vatandaşların iki dost ülke arasındaki ayrıcalıklı ve güçlü ilişkilerin pekiştirilmesinde oynadıkları üstün role işaret eden Mikdat; Suriye’nin iç ve dış yapılanmasının yanında ulusal birliği ile güçlü olduğunu belirtti.

Mikdat; Suriye’nin bölgedeki misyonuna ilaveten ulusal güvenlik-istikrarını hedef alan, emperyalist ve düşmancı planlara karşı mücadelesini sabote etmek isteyen terör saldırıları ve dezenformasyona karşı mücadele edecek güce sahip olduğunu vurguladı.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Mikdat Türkiye hükümetinin silahlı terör gruplarını barındırma; Suriye’ye karşı terör üssü oluşturma ve bu teröristleri finanse etmedeki tehlikeli rolünden uyardı.

Kendi tarafından Jabour; ABD’nin gelişmekte olan ülkeleri hegemonya altına alma projesindeki gerilemenin bu ülke halklarının bir zaferi olduğunu belirterek; Suriye’nin mücadele ve konumunun bu önemli süreç içinde taşıdığı büyük öneme vurgu yaptı.

Jabour; özellikle Suriye asıllı olanlar başta olmak üzere Venezüellalı tüm vatandaşların Suriye ile dayanışma ve iki dost ülke arasındaki ilişkileri tüm alanlarda daha çok genişletme ve geliştirmede ellerinden gelen her çabayı harcamaya hazır odluklarına işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu