GenelSuriye Düşmanları

Türkiye’de Suriyeli mülteci kadınlara cinsel saldırılar artıyor

Presstv’nin bildirdiğine göre Türkiye’de bulunan Suriyeli mülteci kadınlara yönelik teröristler tarafından cinsel saldırı ve tecavüzlerin olduğu anlaşılıyor.

Habere göre, dünyanın güçlü ülkelerinin Suriye buhranına siyasi yoldan çözüm arayışlarının sürdüğü bir sırada, bu ülkede insani buhran ise dünyanın gözünden uzak bir şekilde çok kötü bir şekilde devam etmektedir.

Presstv’nin haberine göre, Suriye buhranının en büyük kurbanlarını da kadınlar oluşturuyor ve veriler de, Türkiye’ye sığınan kadın mültecilere yönelik teröristler tarafından cinsel saldırı ve tecavüzlerin olduğunu ortaya koyuyor.

Türkiyeli gazeteci yazar Adil Hacı Ömeroğlu, Türkiye güvenlik birimlerinin mülteci kamplarını yeterince kontrol edemediğini belirterek, bundan dolayı dış güçlerin desteğindeki teröristlerin mülteci kadınlara cinsel saldırı ve tecavüzde bulunduklarını söyledi.

Ömeroğlu, mülteci kamplarında silahların olduğunu ve teröristlerin de silah tehdidiyle kadınlara cinsel saldırıda bulunduklarını belirterek, onların ellerindeki askeri güçle istediklerini yapma hissi içinde olduklarını ve bu durumun da en büyük kurbanlarının mülteci kadınlar olduğunu söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu