GenelSuriye Düşmanları

Türkiye’nin güney şehirlerindeki oteller Suriyeli teröristlere açık

Türkiye’nin Adana başta olmak üzere güney şehirlerindeki otellerin, Suriye’deki teröristler için bir eğitim yuvasına dönüştüğü bildirildi.

Borasa adlı internet sitesinin Türkiye haber kaynaklarına dayanarak geçtiği haberinde, Suriye muhalif grupların başta Adana olmak üzere güney şehirlerin otellerinde, Suriye’de sabotaj eylemleri için eğitim gördükleri belirtiliyor. Haberde, Türkiye istihbarat teşkilatı MİT’in Suudi Arabistan ve Katar’ın mali desteğinde, muhalif gruplarına eğitim verdiği belirtiliyor.

Türkiye haber kaynaklarının, Adana başta olmak üzere güney şehirlerinde özellikle turizm mevsiminde otel ücretlerinin de artış gösterdiği, bu dönemde muhalif grupların Katar ve Suudi Arabistan tarafından karşılandığı büyük masraflarla bu otellerde kaldıklarına dikkat çekiliyor.

Türkiye haber kaynakları, Suudi Arabistan ve Katar istihbarat subaylarının turist görüntüsüyle Türkiye’de bulunduklarına dikkat çekerek, Suudi Arabistan ve katar istihbarat subaylarının, turist görüntüsüyle Türkiye’ye giriş yaparak muhalif grupların eğitimine gözlemcilik yaptıkları belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı