GenelSuriye Düşmanları

Türkiye’nin Kahramanmaraş ilindeki patriotlar da aktif edildi

Türkiye’nin Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Patriot Sistemleri Alman Harekat Birliği Komutanı Marcus Ellermann, Garnizon Komutanı Albay Kaan Kazaz, İl Jandarma Komutanı İsmail Cömert ve Emniyet Müdürü Metin Aşık’ı makamında kabul etti. Heyetle bir süre görüşen Vali Kocatepe, Ellermann’dan kente kurulan patriot sistemiyle ilgili bilgi aldı.

Ellermann, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Gazi Kışlası’nda bulunan 2 sistemi test ettiklerini hatırlatarak, ”Sistemin hazırlık çalışmalarını tamamladık ve çalışır hale geldi. Dün akşamdan itibaren sistem harekat ve imkan kabiliyetine erişti” şeklinde konuştu.

Sistemin kurulumunda Türk askerinin kendilerine destek verdiğini belirten Ellermann, Türk Ordusunun kendilerini önlem konusunda da desteklemekte olduğunu, güvenlik önlemlerinin bulunduğunu söyledi.

Amerikan patriotlarının da Gaziantep iline yerleştirileceği belirtilmekte.

6 adet patriot sisteminin Türkiye’ye aktarılması ve bu ülke toprakları üzerinde yerleştirilmesi son günlerde muhtelif halk kesimi ve siyasi gruplar arasında sert muhalefete neden olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı