Genel

Türkiye’nin Tunus büyükelçiliği önünde Suriye’ye yönelik düşmanca politikalar kınandı

Tunuslu onlarca aktivist, hukukçu ve milli mücadeleci bugün Lübnanlı ve Suriyeli bir çok gurbetçiyle Türkiye’nin Tunus Büyükelçiliği önünde toplanarak Receb Tayyib Erdoğan başkanlığındaki Türkiye hükümetinin Suriye’ye yönelik düşmancı politikasını protesto ettiler.

Protestocular; Arap ve İslam aleminin haklarını savunmada direniş kalesi Suriye’nin hedef alınmasında Türkiye’yi ABD ve Siyonizm’in taşeronu haline getiren Erdoğan hükümetine karşı Türk halkını harekete çağırdılar.

Türkiye’nin bölgeye karşı batı ve ABD’nin taşeronluğu yapmasının ne kendisinin ne de halkının çıkarlarıyla uyuşmadığını ifade eden protestocular, Türk halkının egemen ve bağımsız kalması önemine işaret ettiler.

Protestocular ellerinde Suriye bayrakları ve Cumhurbaşkanı el-Esad’ın resimlerini taşırken, üstünde Arapça ve İngilizce dilleriyle; “Türkiye’yi Terör Üssüne Dönüştüren Erdoğan Hükümetini Kınıyoruz”, “Suriye’de Masum İnsanları Katleden Teröristleri Barındıran Erdoğan Hükümetini Kınıyoruz”, “Suriye Her Zaman Hür ve Asi Kalacaktır” gibi sloganlar yazılan pankartlar taşıdılar. Aynı zamanda Suriye’nin onurlu muazzam halkı, bilgeli yönetimi ve kahraman ordusunu öven pankartlar da taşıdılar.

Erdoğan hükümetinin Türkiye halkının büyük çoğunluğunun iradesine ters düşen bir politika izlediğini ifade eden protestocular; Erdoğan hükümetinin Filistin davası, Müslümanlık, insan hakları, özgürlük ve demokrasi gibi terimlerin arkasında saklanmakla kimseyi aldatamayacağını belirtti.

Protestocular Erdoğan ve onun borazanlığını yapan yalakaların Arap aleminde büyük bir halk tabanı olduğunu iddia etmesinin adeta hayalini ifade ettiğini belirterek, onurlu Arap halkının yalancıları ve başkalarının elinde ucuz bir alet olanları sevmelerinin mümkün olmadığını kaydettiler.

Erdoğan’ın Türkiye ve İstanbul’dan Suriye halkının kanını akıtan gözü dönmüş teröristlerden bir üs yarattığını belirten Protestocular; Türkiye hükümetinin başbakanını eli kanlı bir katil olarak nitelendirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı