GenelSuriye Düşmanları

Türkiye’ye patriotlardan önce NATO askerleri yerleşti

İki gece önce saat 03.00′te karayolu ile Adana’dan İskenderun’a giden Alman ve Hollandalı askerlerden oluşan 50 kişilik ekip otele yerleştirildi.

NATO’nun Türkiye’de konuşlandıracağı Patriot füze sistemlerinin kurulumunu yapacak ve kullanacak olan Almanya ile Hollanda askerlerinden oluşan 50 kişilik ekip, füze rampalarından önce İskenderun’a geldi.

Akşam saatlerinde Adana’dan hareket etmeleri beklenen ekip, güvenlik gerekçesiyle gece geç saatlerde çıkış yaparak İskenderun’a ulaştı. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı otelde kalan askerler, sivil polislerin nezaretinde dışarı çıktı. Askerlerin bugün ve yarın otelde kalacakları, daha sonra İskenderun Limanı’na gelecek olan gemilerde görev alacakları öğrenildi. Bugün ve yarın gelecek olan askerlerle sayılarının 200′ü bulacağı bildirilen ekibin bir kısmı İskenderun Limanı’nda gemilerin yanaşacağı rıhtımlarda incelemelere başladı.

Adana, Gaziantep ve Kahramanmaraş’a kurulacak Patriot füzelerinin yüklü olduğu gemilerin ise pazartesi günü İskenderun Limanı’na geleceği açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı