Genel

Türkmani: Suriye halkı artık dezenformasyonun farkındadır

Yetkili bir kaynak; Cezire ve Arabiye kanallarının Suriye’de bir kısım siyasi ve güvenlik yetkililerine suikast düzenlendiğine ilişkin yayınladıkları haberler ve bulundukları iddiaların aslı gerçeği olmadığını belirterek, öldürüldükleri iddia edilen şahsiyetlerin görevleri başında vatana hizmet etmeye devam ettiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Asistanı Korgeneral Hasan Türkmani bu gün yaptığı açıklamada; Cezire ve Arabiye’nin bu bağlamda yayınladıkları haberlerin gerçekle hiç bir ilgisi olmadığını belirterek, bu gibi asılsız iddiaların dezenformasyon ve iflasın zirvesini yansıttığını söyledi.

Açıklamasında; “ben ve tüm meslektaşlarımın durumları oldukça iyi ve görevlerimizi tam bir sorumluluk ve duyarlılık ile sürdürüyoruz.. gönlümüz tamamen rahat olmasının yanında hiç bir şikayetimiz yoktur.. kasıtlı olarak yapılan bu asılsız iddia ve dezenformasyonun hiç bir faydası yoktur..” şeklinde konuşan Korgeneral Türkmani; Suriye halkının kimi medya kanallarının yalanlarını gayet iyi bildiğini belirtti.

Dezenformasyon Suriye’nin Azim ve İradesini Kırmayacak

Kendi tarafından İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim el-Şear düzenlediği basın toplantısında; Cezire ve Arabiye’nin iddialarını çürüterek; “sizlere bakanlıktaki ofisimden sesleniyorum. Gördüğünüz gibi ben ve öldürüldükleri iddia edilen tüm şahsiyetlerin durumları gayet iyi olmasının yanında görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye devam etmekteler.. maalesef bir kısım medya kanalları tarafından bu gibi asılsız ve komik haberlere alıştık.. öyle ki bu gibi asılsız iddialarda bulunan ve gerçek dışı haberler üreten kanallar Suriye krizinin başından beri kamuoyunu aldatmak için ellerinden gelen her gayreti gösteriyorlar..çabalarında iflas eden bu kanalar Suriye ve halkına karşı müthiş bir medya savaşı yürütüyorlar.. yalan ve iftiralarla insanların akıllarıyla alay ediyorlar.. Suriye ve halkına karşı medya savaşında gerçekleri çarpıtmak ve insanları aldatmak için bir kısım tarafların harcadıkları paraların haddi hesabı yok.. “ şeklinde konuştu.

Bir kısım medya kanallarının klasik anlamıyla medya kelimesinin anlamından tamamen uzak olduklarını belirten Şear; bu kanaların medyadan tamamen uzaklaştıklarını, güvenirliklerini kaybettiklerini, şiddet ve provokasyon için operasyon odalarına dönüştüklerini belirtti. Ayrıca bu kanaların; Suriye’de bulunan teröristleri yönlendirdiklerini ve Suriye halkından masum insanları öldürmek için kışkırtmada bulunmakla birlikte terör vahşetini örtbas etmekle mükellef odluklarını ekledi.

Suriye halkına karşı fitne ve provokasyonda bulunan Cezire ve diğer kanaların finansörlerinin işgal altındaki Filistin topraklarında İsrail otoritelerinin zulüm ve baskılarına karşı direnen onurlu Filistinlilere destek verdiğini duymak istediğini belirten Şear; Suriye halkının terör eylemleriyle öldürülmeleri ve Suriye’ye yönelik iftiralarda bulunma yerine, Kudüs kentinin Yahudileştirilmesi ve Aksa Mescidine yapılan ihlallere karşı Filistinlilerin direnişlerini desteklemesini temenni ettiğini ekledi.

İçişleri Bakanı Şear; Suriye halkının vatanı güven, istikrar ve selamete götürmekle birlikte onu hedef alan tüm dış planlara ilaveten şer çabalarını çökertmedeki ısrarlarının yanında azimli iradeleri sayesinde Suriye’nin her zaman güçlü bir kale olarak kalacağını vurguladı.

Şear Suriye halkına karşı provokasyon ve iftiralarda sınır tanımayan medya kanallarının ‘ar namustan uzaksan, istediğin her şeyi yaparsın” sözüyle çalıştıklarını söyledi.

Bu kanalları insanlara zarar verme ve Suriyeli kanların akıtılmasından zevk almaktan vazgeçmelerine çağıran Şear; destekledikleri ve provoke ettikleri terör gruplarının eylemleri neticesinde her gün masum insanların kurban gitmelerinden duydukları memnuniyete son vermeleri gerektiğini söyledi.

Dezenformasyon kanalların Suriye halkının vatanı savunma azimlerini ve iradelerini kıramayacağını belirten Şear; Suriye’nin güvenlik ve istikrara kavuşması yolunda teröristleri kovalama, yakalama ve cezalandırma çabalarının tam bir kararlılık ve azimle devam edeceğinin adlını çizdi.

Gazetecilerin sorusu üzerine Şam’daki güvenlik durumlarına değinen Bakan Şear; bizzat kendisinin bir kısım polis karakollarını dolaştığını ve her şeyin yolunda ve kontrol atlında olduğunu belirtti.

İçişleri Bakanı Şear, dezenformasyonla insanların akıllarıyla alay eden ve onları kandırmaya çalışan medya kanallarının bir yıldan fazla bir zamandır bu gibi çabalarda bulunduklarına işaret ederek, artık yalan ve asılsız iddialarının kimse tarafından garipsenmediğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı