GenelSuriye Düşmanları

Uluslararası Af Örgütü Suriye’de bulunan tekfirci teröristlerin katliamlarını ifşa etti

Uluslar arası af örgütü bu sabah yayınladığı raporda Suriye’de bulunan tekfirci teröristlerin Suriye’nin kuzeyindeki cinayetlerine açıklık getirdi.

İRNA’nın bildirdiğine göre Londra’da bulunan uluslar arası Af örgütü, görgü tanıklarının ifadelerine dayanarak ve yapılan saha araştırmalarına binaen Irak ve Şam İslam Devleti IŞİD cinayetlerinin yeni boyutlarını ifşa etti.

Habere göre ülkenin kuzeyinde bazı bölgeleri ele geçiren IŞİD, birkaç gizli hapishane kurarak orada korkunç işkenceler uygulaması ve başına buyruk idam cezalarının sıradan olduğu belirtiliyor.

IŞİD hapishanelerinde aylarca kalan ve işkence edilenlerin ifadelerine dayanarak söz konusu raporu yayınlayan uluslar arası af örgütü ayrıca mahkeme kararı olmaksızın başına buyruk idamların yapılması, sürekli kırbaçlamak, elektrikli şok ve zor şartlarda uzun süreli hapis cezalarının bu terör grubu tarafından uygulanan bazı insanlık dışı işkencelerdir.

Uluslar arası af örgütü dünya camiasına çağrıda bulunarak, Suriye’deki silahlı gruplara silah yardımlarının durdurulması için acil ve ciddi girişimlerin yapılmasını böylece geniş boyutlarda ihlal edilen insan haklarının korunmasını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı