Genel

Uluslararası Basın Heyeti Suriye’nin Homs kentinde yıkımı gözlemliyor

Arap ve yabancı gazetecilerden oluşan uluslararası bir basın heyeti bugün Homs ilini ziyaret ederek, silahlı terör gruplarının özel ve kamu mülklere bulundukları saldırılar neticesinde meydana gelen yıkım ve sabotajı gözlemledi.

Cezayir Televizyonu Ulusal Kurumundan Gazeteci Lutfi Salim; gördükleri tüm gerçekleri olduğu gibi ve objektif bir şekilde kamuoyuna aktaracaklarını belirtirken; bir kısım medya kanallarının Suriye’de olanları gerçeklerden tamamen uzak ve aldatıcı bir şekilde aktardıklarına vurgu yaptı.

Öte yandan uluslararası basın heyetiyle Valilik binasında bir araya gelen Homs Valisi Gassan Abdülal; heyette bulunan basın mensuplarını Homs ilinde gördüklerini tarafsız, objektif ve dakik bir şekilde aktarmalarına davet ederek, gerçeklerin dünya kamuoyuna çarpıtılmadan yansıtılmasında gazetecilerin rolüne vurgu yaptı.

Görüşmede Homs ilinin tanık olduğu olaylara ilişkin bir sunum yapan Vali Abdülal; Suriye’nin tanık olduğu reformlar ve icraatlar hakkında da bilgi verdi.

Vali Abdülal; Suriye’nin maruz kaldığı komplonun, Suriye’yi devlet ve halk olarak hedef aldığını, ekonomisi, istikrarı ve güvenliğinin sabote edilmek istendiğine vurgu yaptı. Aynı zamanda bunların bir kanıtı olarak silahlı terör gruplarının demiryollarına, trenlere, petrol ve doğalgaz boru hatlarına, kamu ve özel mülklere saldırmalarının yanında masum sivil insanları canice katlettiklerine dikkat çekti.

Bu arada uluslararası basın heyetinde Türkiye, Japonya, Almanya, Avusturya, Cezayir ve İtalya’dan muhtelif medya araçlarını temsil eden gazeteciler bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı