Genel

Uluslararası Gözlemciler Heyeti Başkanı Hama Valisi ile görüştü

Uluslararası Gözlemciler Heyeti Başkanı General Robert Mood; gözlemci heyetin temel hedefinin bütün taraflardan gelen şiddeti durdurmak ve Annan Planının başarılı olmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

Hama Valisi Enes Naim ile bir araya gelen Mood;Hama’ya düzenlediği ziyaretin burada bütün taraflarla görüşerek gözlemci heyetin gözlemleme faaliyetleri ve gözlemledikleri olayları belgelemeleri ile ilgili çalışmaları için bir çerçeve belirlemeyi hedeflediğini kaydetti.

Ülkede bulunan uluslararası gözlemci sayısının 50’ye ulaştığını dile getiren Mood; bu gözlemcilerin Şam, Homs, Halep, Hama, İdlib ve Dera illerine dağılmış vaziyette olduklarını gözlemci heyetin günlük olarak gözlemleriyle ilgili BM’ye rapor sunacağını beyan etti.

Gözlemci heyetin gerçek tabloyu aktarabilmesini sağlamak için gerekli bütün şahsiyet ve taraflarla görüşmesine olanak tanınacağını umut ettiğini söyleyen Mood; gözlemci heyetin şeffaf ve nesnel bir şekilde çalışmaya büyük bir özen gösterdiğini kaydetti.

Öte yandan Naim; uluslararası gözlemci heyetin çalışmalarının başarıya ulaşması için gerekli bütün kolaylıkları sağlamaya hazır olduğunu belirterek yaşanan olayların dakik ve tarafsız bir şekilde incelenmesi çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu