Genel

Uluslararası gözlemciler Homs ve Şam kırsalında incelemelerde bulundular

Uluslararası gözlemcilerden bir heyet bugün Şam Kırsalında incelemelerde bulunurken bir diğer heyet de Homs’ta el-Halidiye Semtini ziyaret ederek burada yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi.

BM uluslararası gözlemci heyeti sözcüsü yaptığı açıklamada şu anda Suriye’de bulunan uluslararası gözlemcilerin sayısının 70’e ulaştığını belirterek bu sayının önümüzdeki günlerde dikkat çekici bir şekilde artacağına işaret etti.

Homs ilinde 9 uluslararası gözlemci bulunduğunu ifade eden temsilci bu gözlemcilerin 8’inin askeri birinin de sivil olduğunu söyleyerek; Dera, Hama ve İdlib illerinde de 4 askeri gözlemci bulunduğunu beyan etti.

Bugün Şam’daki UNRWA Binası önünde gazetecilere açıklama yapan uluslararası gözlemciler temsilcisi; bütün taraflara şiddeti durdurma çağrısında bulunarak uluslararası gözlemciler heyeti üyelerinin; kentlere, semtlere, köy ve beldelere ziyaretlerde bulunarak buralarda yaşayan insanlarla görüşeceklerini ve incelemelerde bulunduktan sonra oluşturacakları gerçek tablo temelinde raporlarını hazırlayacaklarını kaydetti.

Öte yandan Şam kırsalında bulunan uluslararası gözlemci heyet üyeleri Deyr el-Asafir ve Mleyha köylerinden sonra Caramana ve Bzeyna bölgelerini ziyaret ederek burada yaşayan vatandaşlarla görüştüler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu