Genel

Uluslararası gözlemciler Suriye’nin Süveyda ilini ziyaret etti

Suriye’de Albay Ahmet Hmeyş başkanlığında uluslararası gözlemciler heyetinden bir ekip bugün Süveyda ilini ziyaret ederek Vali Malik Ali ile bir araya geldi.

Görüşmede Vali Ali; Süveyda ilinde yaşanan güven ve istikrar hakkında bilgi verirken, gözlemcilerin çalışmalarında başarılı olmaları ve gerçekleri tarafsız bir şekilde gözlemleyip kaydetmeleri amacında Suriye’nin işbirliği ve özenine vurgu yaptı.

Ekip adına konuşan bir gözlemci vali ile görüşmelerinde; 300 gözlemcinin tamamlanması ardından Süveyda da muhtelif etkinlik ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle temaslarda bulunma mekanizmasını görüştüklerini söyledi.

Uluslararası gözlemcilerin Suriye hükümeti ile heyet başkanı arasında imzalanan protokol kapsamında çalışmalarını sürdürdüklerini belirten ekip sözcüsü; bu çalışmalarında vatandaşlar ve farklı inisiyatiflerle temaslarda bulunduklarını, devlet ve muhalefetin ateşkese bağlılıklarını gözlemlediklerini ifade etti.

Ekip sözcüsü Şam, Şam kırsalı, Homs ve Hama’yı ziyaret edip vatandaşlar ve etkinlik temsilcileriyle temaslarda bulunduklarını ifade ederken, Şam kırsalında düşen Duma kentini iki kez ziyaret ettiklerini ve semtlerinde dolaştıklarını ekledi.

Bu arada gözlemci heyetinden bir ekip dün Şam kırsalında düşen Duma Kentini ziyaret etmesi ardından bugün yine kenti ziyaret ederek sokaklarında dolaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu