GenelSuriye Dostları

Uluslararası kurumlar Filistinli mülteciler konusunda görevlerini yapmıyor

Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanı İsmail Rıdvan, insan haklarını savunma iddiasındaki uluslararası kurumların Lübnan’daki Filistin mülteci kamplarında yaşayan mültecileri görmezden gelmesini kınadı.

Lübnan’ın kuzeyindeki El-Bedavi Filistin Mülteci Kampı’nı gezen Rıdvan, Suriye’den kaçıp Lübnan’a sığınan Filistinli ve Suriyeli ailelere maddi ve ayni yardım dağıttı. Filistin Vakıflar Bakanı, kampta yaşayan mültecilerle ve Suriye’den kaçarak Lübnan’a sığınan ailelerin temsilcileriyle bir araya geldi ve sorunlarını diledi.

Filistinli mültecilerin sorunlarını çeşitli düzeylerde dile getirme ve yardım sözü veren Rıdvan, bunun dünyadaki her özgür insanın ahlaki ve insani görevi olduğunu ifade etti.

“Uluslararası kurumlar Filistinli mültecilerle ilgili üzerlerine düşen görevi yerine getirmiyorlar” diyen Rıdvan, başta Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA) olmak üzere uluslararası kurum ve kuruluşlardan mültecilere ve özellikle de Suriye’den kaçıp gelenlere yardım konusunda görevlerini yerine getirmelerini istedi.

Filistinli mültecilerin Lübnan’daki kamplarda zor şartlarda yaşam sürdüklerine dikkat çeken Rıdvan, Filistin toprakları dışında yaşayan Filistinlilerin de sıkıntılarını hissettiklerini belirterek, Filistin halkının bir bütün olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı