FilistinGenel

Ümmetin izzet ve onurunun yalvarmaktan geçmediğini direniş öğretti

1948 yılında işgal edilen Filistin topraklarındaki İslamî Hareket liderlerinden Şeyh Kemal El-Hatib, Gazze halkının son savaşta işgal rejimine karşı kazandığı zaferin Filistin halkı kadar ümmette ciddi değişimlere neden olduğunu söyledi.

Gazez savaşı ve direnişin kazandığı zafere değinen Şeyh El-Hatib, “Hiç kimse direniş güçlerinin Tel Aviv’i esir alacağını ve Filistin’in içlerine kadar uzanabileceğini tahmin edemiyordu. Gazze kazandığı zaferle yenilmez ordunun bir gün yenileceğini gösterdi. Gazze işgal ordusunun, işgal rejiminin lider ve komutanlarının burnunu Gazze kumlarına sürttü. Bu günden sonra ümmetin izzet ve onurunun Amerika, BM ve Arap liderlerine yalvarmaktan geçmediğini bilmesi gerekir” dedi.

Şeyh El-Hatib devamla şunları söyledi: “Gazze bu kahraman direnişiyle ümmete, sadece Allah’a boyun eğen, O’ndan başkasının önünde diz çökmeyen adam gibi adamların olduğu mesajını verdi. Gazze halkının kazandığı zafer Filistin halkı ve ümmet üzerinde olumlu etkiler bırakacaktır. Buna karşın Siyonist toplum üzerinde olumsuz etkileri olacak, Netanyahu ve hükümetinin geleceğini olumsuz yönde etkileyecektir. Önümüzdeki günler işgal rejiminin bu savaşta ne kadar kaybettiğini daha net gösterecek. Bununla insanlar Siyonist toplumun nasıl hayal üzerine kurulduğunu ve sundukları kazanımların aslında seraptan ibaret olduğunu görecekler.”

Siyonist rejimin Filistinlilerin Gazze ile dayanışma içine girmeleri üzerine Batı Yaka, Kudüs ve 48 topraklarındaki Filistinlileri ve özellikle İslamî Hareketi tehdit etmesine de değinen El-Hatib, Gazzesiyle, Batı Yakasıyla, Kudüsüyle, 1948 yılında işgal edilen Filistin bölgesiyle Filistin halkının bir bütün olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı