Genel

Ürdün halkı Ürdün Başbakanının demeçlerini şiddetle kınadı

Yüzlerce Ürdünlü Parlamenter, ulusal, sendikal ve halkçı şahsiyet Ürdün Başbakanı Faiz el-Taravane’nin Suriye’ye uluslar arası müdahale yönündeki demeçlerini kınayarak Suriye halkı ve ulusal yönetiminin maruz kaldıkları komployla mücadelesine destek verdiklerini açıkladı.

Farklı faaliyetlerden 700 Ürdünlü şahsiyet imzaladıkları bildiride, Ürdün halkı olarak toprak bütünlüğü ve halk birliğini savunan Suriye’nin yanında olduklarını ve iç ulusal diyalogu desteklediklerini belirtilerek bu tutumun Suriye’yi ve Amerikan, Siyonist ve gerici Arap projelerine karşı direnen tutumunu koruyacağını vurguladı.

Ürdün Başbakanının ulusal diyalogun krizin çözümünde faydalı olmayacağı yönündeki demecinin Katar tarafından satın alındığına dikkat çekilen bildiride, bunun Ürdün resmi tutumunun Suriye’ye komplo kuran güçlerin saflarına taşındığı anlamına geldiğinin altı çizildi.

Ürdünlü şahsiyetler, bu Siyonist demeçleri şiddetle kınarken Ürdün ulusal ve milli yüksek çıkarlarının Suriye’deki krizin ulusal diyalog yoluyla çözümlenmesini talep etmelerini gerektirdiğini kaydetti.

Suriye’ye BM misakının 7. Maddesi şemsiyesi altında dış müdahaleden söz edilmesini şiddetle reddeden Ürdünlü şahsiyetler Ürdün’ün son olarak yapılan şüpheli askeri tatbikatlara kapılarını açmasını, Suriye’ye düşman ülkelerin Büyükelçiliklerine ziyaretler düzenlenmesi, körfez ve batılı ülkelerin ve özellikle Siyonist heyetlerin insani yardım yaftası altında saha ziyaretlerine izin verilmesini kınadı.

Bildiride, ABD Siyonist projeye bağlı el-Taravane hükümetinin Ürdün halkını Suriye’ye düşman projeye bulaştırmaya çalıştığı vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı