GenelSuriye Düşmanları

Ürdün Suriyeli teröristlere yardım ettiğini itiraf etti

Ürdün kralı Abdullah, Ürdün-Suriye sınırlarında yerleştirilen Suriyeli silahlı grupların batılı ve bölge ülkelerinin yardımıyla gerçekleştiğini itiraf etti.

El’Alem kanalının bildirdiğine göre, Davos’ta açıklama Ürdün kralı, ülkesinde Suriyeli muhaliflere ait üslerin Batı ve bölge ülkelerinin desteğinde varlığını sürdürdüğünü itiraf etti.

El’Kaide üyelerinin barındığı söz konusu üslerdeki silahlı kişilerin varlığının zor olduğuna da vurgu yapan Ürdün kralı, muhaliflerin onca güçlerine ve dış güçlerin desteğine rağmen Suriye yönetimi ve Beşar Esad’ın gücünün kırılamadığını ve hala Suriye’nin güçlü olduğunu söyledi.

Ürdün kralı dün gece Davos’ta Siyonist İsrail rejimi elebaşı Şimon Peres ile görüşmesinde, Suriye buhranı, Filistinliler ve Siyonist İsrail arasında görüşmelerin yeniden başlatılması gibi konuları ele aldı.

Ürdün yönetimi ve yetkililerinin Siyonist İsrail ve Filistinliler arasında sözde barış görüşmelerinin sürdürülmesine dair ısrarlarına karşı Filistinliler söz konusu görüşmeleri faydasız ve Siyonist rejim lehine olarak görüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı