Genel

Ürdünlü düşünürler: Suriye’nin yanında yer almak gerekiyor

Ürdünlü politikacı, aydın ve düşünürlerden 229’un üzerinde kişi bugün yayınladıkları beyanda; Ürdün hükümetini Suriye’ye yönelik dış müdahale girişimlerine dahil olmaması yönünde uyardı.

Ürdün’den kabul edilebilecek ve meşru görülebilecek tek müdahalenin Suriye’de bütün tarafları siyasi diyaloga teşvik etme yönünde olabileceğini belirten Ürdünlü şahsiyetler; komplo ve terör karşısında Suriye’nin yanında yer almak gerektiğini vurguladılar.

Kimi Arap devletleri ve yabancı devletlerin; Ürdün üzerinden Suriye’ye Suudi Arabistan menşeli askeri mühimmat ve silahların geçirilmesi yönünde bir çaba harcadıklarına işaret eden Ürdünlü şahsiyetler; Ürdün halkının Suriye’de yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiğini ve bütün halkın Suriye’de herhangi bir dış müdahale olmadan diyalog yöntemiyle barışçıl bir çözüm bulunmasını umut ettiğini dile getirdiler.

Rusya ve Çin’in güvenlik konseyi Suriye ile ilgili tutumlarını takdir ettiklerini ifade eden Ürdünlü şahsiyetler; Suriye’de yaşanan kriz süresince Suriye’den yana tutum alan bütün devlet, kurum, parti ve şahsiyetlerin tutumlarını sorumlu ve adil olarak nitelendirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı