GenelSuriye Düşmanları

Ürdünlü selefiler Suriye’de şiddeti körüklemeye çalıştıklarını itiraf etti

Ürdünlü Selefi Cihat Akımı olarak bilinen akımda sorumlu olan Muhammed el-Şelebi; Suriye’de şiddete son verme ve durumları körükleme amacıyla akımdan Suriye topraklarına silahlı militanlar geçirdiklerini itiraf etti.

Ebu Seyyaf olarak bilinen Şelebi Ürdünlü el-Ğad (Yarın) Gazetesine yaptığı özel açıklamada; Ürdünlü güvenlik güçlerinin son olarak Suriye – Ürdün sınırları yakınlarında akımdan yedi kişiyi tutukladığını söyledi. Tutuklanan söz konusu yedi kişinin Suriye’de bulunan silahlı grupların saflarında askeri eylemlerde bulunmak için sınırdan geçtikleri sırada tutuklandıklarını ifade eden Şelebi; hala tutuklu bulunan dört kişinin Ürdün devlet güvenlik mahkemesinde yargılanma ihtimallerinin bulunduğunu belirtti.

Akımın Ürdün’ün kuzeyinde bulunan sorumlusu Abd el-Tahhavi benzer bir açıklamada; fanatik akımdan elemanların Suriye’de silahlı eylemlerde bulunduklarını ifade ederken, bunların sayıları hakkında bilgi vermeyi reddetti.

Bu arada Ürdünlü Gazete; söz konusu fanatik selefi akımın, cihat ve din adı altında Suriye’de şiddete provokasyon yaptıklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı