GenelSuriye Dostları

Usame Hamdan: Abbas, Filistin Davasını tasfiye için oyun peşinde

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Usame Hamdan, Özerk Yönetim lideri Mahmud Abbas’ın Hamas’tan intikam planı içerisinde Mısır ile Gazze’yi karşı karşıya getirmek için oyun oynadığını dile getirdi.

Quds Press haber ajansına açıklama yapan Usame Hamdan, Abbas yönetiminin Gazze ile Mısır’ı karşı karşıya getirmek için oynadığı oyunları Özerk Yönetim başkanlık bürolarından ve Fetih örgütünün önde gelen kurumlarından elde edilen yazılı belgelerin açığa çıkardığını söyledi.

Bu çabaların gerçekte Filistin davasını tasfiye amacıyla oynanan bir oyun olduğunu ifade eden Hamdan, “barış görüşmeleri” başlığıyla ABD gözetiminde başlatılan görüşmelerin de gerçekte Filistin meselesine İsrail formülüne göre bir çözüm bulma çabası olduğunu vurguladı.

Bütün bu çabaların hedefinde Filistin direnişini tamamen tasfiye etme amacının yer aldığını dile getiren Usame Hamdan, bu arada Gazze’ye İsrail’in yeni bir saldırı düzenlemesinin şartlarının oluşturulması için çaba sarf edildiğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı