GenelSuriye Dostları

Usame Hamdan: Hakların, Direniş olmadan kazanılacağını sananlar yanılıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Usame Hamdan, BM Genel Kurulu’nda Filistin’in statüsünün gözlemci devlet seviyesine yükseltilmesinin direniş kaidesi üzerine kurulu bir kurtuluş stratejisi çerçevesinde siyasi bir başarı olacağını, aksi takdirde Filistinlilere hiçbir şey kazandırmayacağını söyledi.

Quds Press Ajansı’na konuşan Hamdan, direnişin önemine dikkat çekerek, “Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yaşanan siyasi bir adımdır. Fakat büyük bir başarı ve zafer sayılmaz” dedi.

Filistin Kurtuluş Örgütü’nün Birleşmiş Milletler’de temsil edildiğini ve bunun bedelini çok ağır ödediğini ve 1948′de işgal edilen topraklardan taviz verdiğini ifade eden Hamdan, gerçek başarının Filistin topraklarının işgalden kurtarılması ve mültecilerin yurtlarına dönmesi olduğunu söyledi.

BM Genel Kurulu’ndaki oylamanın dünyanın Gazze’de kazanılan zafere saygısını gösterdiğini ifade eden Hamdan, Filistin halkının haklarından vazgeçmeyeceğini herkesin gördüğünü belirtti.

Hamas lideri, Hamas’ın BM Genel Kurulu’ndaki oylamayı memnuniyetle karşıladığını ve uluslararası toplumun bozduğunu düzeltme isteği olarak yorumladığını söyledi. Hamdan, hakların direniş olmadan kazanılacağını sananların yanıldığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı