Genel

Vail Halaki: Suriye ekonomisinin güçlü ve sağlam bir ekonomidir

Başbakan Vail Halaki, Suriye ekonomisinin güçlü ve sağlam olduğunu, direnç ve süreklilik unsurları taşıdığını belirterek hükümetin vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun çabalar harcadığını bildirdi.

Halaki, uygulanan zalim abluka ve dış yaptırımlara rağmen silahlı grupların yıktıklarının yeniden imar edilmeye çalışıldığını ifade etti.

Başbakan Halaki dün Haseke kenti ileri gelenleri ve şeyhlerinden oluşan bir heyeti kabulü sırasında Haseke kentinin verimli ve bereketli temel gıda sepeti, ulusal ekonomi ve gelecek nesillerin stratejik rezervi olarak kalacağını belirtti.

Haseke halkının ulusal birliği ve Suriye halkı arasındaki bütünlüğü korumada oynadığı role dikkat çekerek özel ve kamu petrol tesisleri ve tahıl silolarını korumada önemli bir rol ve görev üstlendiklerine işaret etti.

Başbakan Halaki, Suriye hükümetinin Haseke kentine diğer kentlere paralel olarak büyük önem verdiğini bu kentin evlatlarının direnç potansiyelini hazırlanan planlarla pekiştirmeye çalıştığını dile getirdi.

Suriye’nin halkının bütünlüğü ve uyumu sayesinde direnen güçlü bir kale olarak kalacağını söyleyen Halaki, heyetten Haseke halkının yeni petrol ve ekonomi tesisleri kurma, iş fırsatları yaratma gibi taleplerini dinledi.

Heyet, ulusal uzlaşma projesi ve komploya karşı Suriye ordusu ve asayiş güçleriyle işbirliğini etkinleştirme gerekliliğine vurgu yaptı.

Silahlı kuvvetlerin vatan ve vatandaşın güvenliğini koruma rolüne dikkat çeken heyet, silahlı terör gruplarının petrol boru hatları, özel ve kamu mülklerine saldırılarını kınadı.

Ardından Başbakan Halaki, ulusal uzlaşma ruhu ve hoşgörünün pekiştirilmesi amacıyla halk ve toplumsal faaliyetlerinin çabalarını birleştirmesi gerektiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı