Genel

Vatan toprağı üzerinde oluşmayan muhalefet montaj muhalefettir

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Dr. Faysal el-Mikdat, vatan toprağı üzerinde oluşmayan ve vatan evlatlarının desteğini alamayan muhalefetin, bu veya şu zamanda kullanılabilen vatanı yıkmak için dışarıda monte edilmiş muhalefet olacağını belirtti.

Rusya Bugün kanalının kendisiyle yaptığı ve bugün yayınladığı röportajda El-Mikdat; ‘’ Amerikalıların kurduğu daha sonrada beklentilerini yerine getirmediğini söyledikleri İstanbul Konseyi yerine yeni bir çerçeve kuralım diye Doha’ya geldiler. Arap davaları hesabına bu gibi çerçevelerin kurulmasına daima hazır olan Doha’da bu çerçeveyi kurdular’’ dedi. Ve, dünyanın bir yönde kendilerinin de başka bir yönde arama içerisinde olduklarına işaret etti.

El-Mikdat;’’ Dünya ile Suriye’de bizlerin Suriye’deki sorunun barışçıl bir şekilde ve diyalog masası kanalıyla olacağını söylüyoruz. Doha’da muhalefet koalisyonunun kurulmasından sonra alınan ilk kararın ulusal diyalogu reddetmeleriyle savaşı sürdürme ve silah kullanma ilanı oldu. Onlar Suriye’yi yıkmak istiyorlar’’ diye vurguladı.

Suriye halkının kimin dost kimin düşman olduğunu bildiğini söyleyen El-Mikdat, dış dayatmalara boyun eğmesinden dolayı Arap Kurulu müessesesinin külden bir müesseseye dönüştüğüne dikkat çekti.

Suriye’nin herhangi bir saldırıya maruz kalması haliyle kendini savunacağını söyleyen el-Mikdat:’’Halkımızı uluslararası ve insani kanunlarla BM misakının kefil olduğu meşru yollarla savunacağız’’ diye belirtti.

Suriye’de askeri müdahale konusunda ise El-Mikdat, bu doğrultudaki bütün verilerin, müdahalenin imkansız ve zor olduğu intibaını veriyor diye ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı