Genel

Vatandaşları kurtarma çalışmalarında teröristler hiç bir vatandaşın çıkmasına izin vermediler

Homs Valiliği teröristlerin kentte bulundukları bazı semtlerde tutulan sivil vatandaşları kurtarma çabalarının başarısızlıkla sonuçlandığını açıkladı.

Valilik bugün yayınladığı ve SANA’nın bir nüshasını aldığı bildiride; vatandaşları kurtarama çalışmalarında karşı tarafla aracı rol üstlenenlerin silahlı grupların hiç bir vatandaşın bulunduğu semtten çıkmasına izin vermediklerini aktardıklarını ifade etti.

Silahlıların bu tür tutumlarının özellikle çocuk, kadın, yaşlı ve engelliler olmak üzere masum sivil vatandaşların hayatlarını tehdit ettiğine dikkat çeken Valilik; tüm bunların teröristlerin söz konusu sivil vatandaşları kurtarmak için bir haftadan beri sürdürülen çabaları sabote etmekle birlikte vatandaşları tehdit etme ve saflarında dehşet saçmaya devam ettiklerinin bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Valilik silahlıların ellerinde bulunan sivilleri kurtarmak ve acılarına son vermek için herkesi çabalarını yoğunlaştırmaya davet ederek, hiç bir şekilde çıkmalarına izin vermeyen teröristleri bu vatandaşların güvenlik ve selametlerinden sorumlu tuttu.

Koşulsuz şartsız vatandaşların kurtarılmaları amacıyla ilgili yüksek kurumların talimatları doğrultusunda gereken tüm icraatları aldığını ifade eden Valilik; BM gözlemcileriyle de tam bir işbirliği içinde olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı