GenelSuriye Dostları

Velayeti: ABD Irak ve Suriye’de yeni bir fitne peşinde

İslam İnkılabı Rehberinin uluslararası danışmanı Ali Ekber Velayeti, Tebriz’de Tensim’e yaptığı değerlendirmede ABD’nin bölgede keşmekeş ve kargaşa çıkarmak için esas faktörlerinin yok olduğuna işaretle, isteseler de istemeseler de bölgeyi terk etmeleri gerektiğini, burası bölge insanlarına ait olduğunu kaydetti.

Batı Asya bölgesinde kalması gerekenlerin Batı Asyalı olduğunu veya ülkelerin yasal hükümetlerinin daveti üzerine gelenler olduğunu belirten Velayeti; İran’ın Irak ve Suriye’de bu ülkelerin yasal hükümetlerinin daveti üzerine danışmanlık hizmeti için varlık gösterdiğini ifade etti.

İslam İnkılabı Rehberi Danışmanı, Amerikalıların davetsiz geldiğini, zorbalık ve emperyalist zihniyetle hegemonya peşinde olduğunu Irak ve Rakka’da başta olmak Suriye’de yeni kargaşa arayışında olduğunu belirtti.

Velayeti sözlerinin devamında; Suriye halkı, hükümeti ve direniş hattının Amerikalıları Suriye’de işgal ettikleri yerlerden çıkaracağını vurguladı.

İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti olarak tanıma kararı ve bölgenin geleceği hakkında ise; Trump’ın aldığı Kudüs kararıyla, İslam dünyasının dini inançları ve duygularının barut deposuna kıvılcım düşürdüğünü, ABD Başkanı’nın bundan daha beterini yapacak bir şey olmadığını, ABD’nin önceki başkanlarının başkenti Kudüs’e taşımaya cesaret edemezken, Trump gibi karar alma konusunda pek akıllı olmayan bir zatın bunu yaptığını ifade etti.

Nizam Maslahatını Belirleme Konseyi Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı; başkentlerini Kudüs’e taşımak isteyen Amerikalıların bundan böyle Filistinliler ve hamileri başta olmak üzere Müslümanların Siyonistler ve Amerikalılar gibi yandaşlarının huzur görmelerine izin vermeyeceklerini bilmeleri gerektiğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu