GenelSuriye Dostları

Velayeti: Amerika yargısı Trump’ın kararını iptal etmekle akıllıca bir tutum sergilemiştir

Nizamın Maslahatını Belirleme Kurumu Stratejik Etüt Merkezi Başkanı, ABD başkanının son kararının bu ülke yargı mekanizması tarafından iptal edilmesinin akıllıca bir giriş olduğunu bildirdi.
Nizamın Maslahatını Belirleme Kurumu Stratejik Etüt Merkezi Başkanı Ali Ekber Velayeti, BM Genel Sekreteri’nin Irak özel temsilcisi Jan Kovish’le ortak basın toplantısında yaptığı konuşmada, Amerika’da bir kurum veya akıllı bir kişinin mantıksız ve makul olmayan girişimi gördüklerinde kendi yasal yetki ve haklarını kullanarak söz konusu mantıksız tutumu iptal etmelerinin akıllıca bir girişim olduğunu bildirdi.
maalesef bölge milletleri ecnebi devletlerin müdahaleleri ve bölgedeki irticai rejimlerin terör örgütlerini desteklemelerinden kaynaklanan sıkıntıların kurbanı olduklarını belirtti.
Velayeti, ancak İran bölgenin mazlum milletlerinin yanında yer aldığını ve radikal ve terörist akımlarla mücadele ettiğini vurguladı.
Velayeti ayrıca, İran Irak’ın meşru yönetimini ciddi bir şekilde desteklediğini ve terörle mücadelede Irak milletine her türlü yardımı esirgemeyeceklerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu