GenelSuriye Dostları

Velayeti: Amerikalılara İran’ın askeri merkezlerine giriş izni vermeyeceğiz

İran Stratejik Araştırmalar Merkezi başkanı Ali Ekber Velayeti, Amerikalı üst düzey yetkililerin, İran’ın askeri merkezlerini ziyaret etmeye dayalı küstah açıklamalarına tepki gösterdi.

İran’ın Amerikalı üst düzey yetkililerinin İran’ın askeri merkezlerini ziyaret etmelerine izin vermeyeceğini söyleyen Velayeti, ‘Amerikalıların İran’ın askeri merkezlerini ziyaret etme gibi bir hakları yok. Amerikalılar İran’ın güvenlik sınırlarına girmeye cüret edemez’ dedi.

Velayeti, kendilerini dünyanın en büyük gücü sananların zaman içinde, Irak, Afganistan, Vietnam ve dünyanın diğer yerlerinde art arda yenilgiler aldıklarını gördüklerini hatırlatırken, Amerikalıların boş konuştuklarını ve küstah açıklamalarındaki iddialarına asla kavuşamayacaklarını söyledi.

AP haber ajansı son günlerde Amerikalı üst düzey yetkililere dayanarak verdiği haberde, Amerikan başkanı Trump’ın İran’ın askeri merkezlerinin ziyaret edilmesi için çalışmalar yaptığını, böylece nükleer anlaşmanın yenilgiye uğratılmasının yolunu açma hedefinde olduğunu bildirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu