FilistinGenelSuriye Dostları

Velayeti: Filistin Meselesi İslam dünyasının en önemli birinci meselesidir

İmam Ali Hamaney’in uluslararası işler müşaviri Ali Ekber Velayeti, Lübnan’da düzenlenen Dünya Alimler Birliği 2. oturumunda yaptığı konuşmada, Filistin Meselesi’nin İslam dünyasının en önemli meselesi olduğunu ve olmaya devam edeceğini söyledi.

İslam dünyası için Filistin Meselesi’nin çok önemli olduğunu belirten Velayeti, bazı bölge ülkeleri ile Amerika ve İngiltere’nin siyonist İsrail rejimiyle ilişkileri normalleştirme çabalarına işaretle, ”bu şartlarda İslam dünyası ve alimlerine Filistin Meselesi’nde çok önemli görev düşüyor’ dedi.

Velayeti, Filistin Meselesi’nin teslim olma ve uzlaşıyla çözülmeyeceğinin aksine direnişin sürdürülmesiyle çözüleceğini bildirirken Filistinli grupların milli birlik için uzlaşısının da çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Velayeti, HAMAS hareketinin tutumuna da temasla, HAMAS’ın birinci ve ikinci kırmızı çizgisinin Filistin direnişi olduğunu ama üçüncü şartının söz yerine uygulama olduğunu bildirdi.

80 ülkeyi temsil eden 700 din adamı ve seçkin şahsiyetin katılımıyla Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlenen Alimler Kongresi dün akşam sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu