FilistinGenelSuriye Dostları

Velayeti: Filistinlilerin tek ümidi direniş eksenidir

İran İslam inkılabı rehberinin uluslararası işler danışmanı Ali Ekber Velayeti, siyonist İsrail ile uzlaşı imkanının sona erdiğini belirterek, ‘Filistinlilerin tek ümidi direniş eksenidir’ dedi.

Mehr haber ajansına göre, Velayeti, dün, Tahran’da düzenlenen “Mescid-i Aksa’nın direniş ekseninin zaferi ufkunda kurtuluşu” sempozyumunda yaptığı konuşmada, İran İslam Cumhuriyetinin, Suriye, Irak, Türkiye ve Katar’a yönelik desteklerine işaretle, ‘Bu destekler bölge ülkelerinin İran halkına güvenlerinin artmasına ve direniş ekseninin güçlenmesine vesile olduğunu söyledi.

Velayeti, Amerika’nın Irak ve Suriye’yi parçalama gibi bölgedeki oyunlarının bozulmasında İran’ın çok önemli rolünün olduğunu belirtirken Amerika’nın Afganistan’da terör örgütü IŞİD’i desteklemeye yönelik ciddi çaba içinde olduğunu ama burada da bu planlarının yenilgiye uğrayacağını söyledi.

Ali Ekber Velayeti, Amerika ve Avrupa’nın İran’ın bölgedeki nüfuzunu ve İran’ın füze gücünü sınırlamaya yönelik çabalarına da işaretle, Amerika ve Avrupalıların kesinlikle İran’ın savunma gücünü ve İran’ın bölgedeki nüfuzunu ve etkisini engelleyemeyeceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu