GenelSuriye Dostları

Velayeti: İran bölgenin birinci gücü olarak konumunu perçinlemekte

İmam Ali Hamaney’in Uluslararası Danışmanı Velayeti; İran’ın her geçen gün bölgenin birinci gücü olarak konumunun sağlamlaştırdığını belirtti.

İslam İnkılabı Rehberi Danışmanı Ali Ekber Velayeti “İran” programında yaptığı değerlendirmede; Batı ve bazı bölge ülkelerinin İran’a karşı planlarına işaretle, Batılıların bölgeyi parçalamak, tüm bölgeyi savaş ile uğraştırmak ve İran’ın sınırlarının tamamını istikrarsızlaştırmak suretiyle İran’a karşı hedeflerini hayata geçirmek istediğini hatırlattı.

İslam İnkılabı Rehberi Danışmanı, Ebu Bekir Bağdadi’nin İran’ın IŞİD’in ana hedefi olduğuna dair sözlerine işaretle, “İran’ın Irak ve Suriye ve direniş güçlerine yardımı olmasaydı, şu an Şiraz, İsfahan, Tahran ve diğer kentlerde IŞİD ile mücadele vermemiz gerekirdi” ifadelerini kullandı.

Velayeti, bölgedeki tüm olaylar ve planların Siyonist rejimin güvenliğinin sağlanması için olduğunu belirterek, İslam ülkelerini zayıflatmak ve parçalamanın Batı’nın hedefi olduğunu ifade etti.

Programın devamında ABD’nin İran’a karşı düşmanlığına dikkat çeken İslam İnkılabı Rehberi Danışmanı, geçtiğimiz senelerde tüm planları uygulayan ABD’nin başarısız olduğunu, İran’ın sınırlarını üsleriyle kuşatmaya çalışan ABD’nin yenildiğini, sadece Irak’ta 4 bini aşkın Amerikan gücünün öldüğünü vurguladı.

Ülkelerin Batı ve Doğu bloğuna bağımlı olduğuna dikkat çeken Velayeti, İmam Humeyni ile ilgili bir hatırayı şöyle anlattı: Bağlantısızlar Hareketi Toplantısı’na katılmak için İmam’ın makamına giderek, kendilerinden tavsiyeler istedik. Sohbetlerimizin ardından İmam şöyle buyurdu: Esasında bağlantısız olan bir ülke var mı?”

İran’ın bölgesel gelişmelerdeki konum ve yerine dikkat çeken Velayeti; bölgenin birinci gücü olarak İran’ın konumunun perçinlenmekte ve güçlenmekte olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı