GenelSuriye Dostları

Velayeti: İran ve Suriye ilişkileri her gün daha da güçleniyor

İran İslam inkılabı rehberinin uluslararası işler danışmanı Ali Ekber Velayeti, İran ve Suriye ilişkilerinin kardeşçe ve örnek gösterilecek düzeyde olduğunu ve aynı zamanda bu ilişkilerin her gün güçlendiğini söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Velayeti, dün Tahran’da Suriye vakıflar bakanı Muhammed Abdüssettar ile görüşmesinde, son zaferin yakın olduğunu belirterek, Suriye halkı ve devletinin ülke dışından Suriye’ye giren yabancı saldırganlara ve düşmanlara karşı galip geleceğini ve Suriye halkı ve devletinin onlara son darbeyi indirip zafere erişeceğine inandığını söyledi.

Velayeti, Suriye savaşını uluslararası bir savaş olarak nitelerken, ‘Yaklaşık 80 ülke Suriye savaşında eyer almıştır ve bu savaş düşmanlara karşı direnmek için Suriye devleti ve halkı için bir imtihandır’ dedi.

Sözkonusu görüşmede Suriye vakıflar bakanı da, İslami direnişin kahramanca devam ettiğini belirterek, ‘Suriye İran’ın yanındadır ve ilişkilerin ve İslami direnişin kalıcılığı yönünde güçlü adımların atıldığını söyledi.

Suriye vakıflar bakanı İran ve Suriye ilişkilerinin askeri, sosyal ve iktisadi alan başta olmak üzere çeşitli alanlarda güçlü olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu