GenelSuriye Dostları

Velayeti: İslam dünyası, Myanmar yönetiminin cinayetleri karşısında susmayacak

İmam Ali Hamaney’in Uluslararası Danışmanı Ali Ekber Velayeti, Myanmar yönetimini Batı’nın kuklası olarak niteleyip, İslam ülkelerinin Myanmar ordusu ve budistlerin Rohingyalı Müslümanlar’a cinayetleri karşısında duracağını belirtti.
Velayeti bugün yaptığı açıklamada, ABD’nin Myanmar yönetiminin cinayetlerine ortak olduğunu ifade ederek, İslam ülkelerinin uluslararası örgütler vasıtasıyla bu dikta yönetiminin cinayetlerinin önüne geçeceğini kaydetti.
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi dün yaptığı açıklamada, İran’ın Bangladeş’te Rohingyalı Müslümanlar için kamp ile sahra hastanesi kurmaya hazır olduğunu belirtti.
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, Dışişleri Bakanlığı ile İran Kızılayı’ndan oluşan bir heyetin Bangladeş’in “Cox’s Bazar” kentindeki kampa sığınan Myanmarlı Müslümanların son durumunu inceleyip insani yardımları ulaştırmak amacıyla önümüzdeki hafta sonu bu ülkeye gideceğini duyurdu.
İran’ın Bangladeş’te Rohingyalı Müslümanlar için kamp ile sahra hastanesi kurmaya hazır olduğunu belirten Kasımi, bunun Dakka yönetimi tarafından onaylandığı takdirde uygulanacağını ifade etti.
Kasımi, İran’ın Tayland Büyükelçisi’nin Myanmar’a giderek bu ülkenin Dışişleri Bakan Yardımcısı ile bir araya gelip Myanmarlı Müslümanların son durumunu görüştüğünü kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı