Suriye Dostları

Velayeti: Nur uydusu İran’ın kalkınmadaki azminin göstergesidir

İran İslam inkılabı rehberinin uluslararası işler danışmanı Ali Ekber Velayeti, ‘Nur’ uydusunun başarılı bir şekilde uzaya gönderilmesinin, İran İslam inkılabının kalkınmaya dayalı, ülkenin bağımsızlığının korunmasındaki azim ve gücünün bir göstergesi olduğunu söyledi.

İRNA ajansına göre, Ali Ekber Velayeti, ‘Nur’ uydusunun gönderilmesini İslam inkılabı tarihine, İran’ın bilimdeki kazanımları ve yetenekleriyle ilgili olarak altın bir sayfa olarak geçeceğini belirterek, bu başarının aynı zamanda İran’ın çeşitli alanlarda kendine yeterli olmasının bir başarısı olduğunu söyledi.

Velayeti, İran’ın korona ile mücadele ettiği ve aynı zamanda Amerika’nın zalimce ve tek yanlı yaptırımlarının en ağır gerçekleştiği bir zamanda İran devrim muhafızları ordusunun ‘Nur’ uydusunu uzaya başarıyla göndermelerinin İran İslam Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı koruma ve kalkınmadaki azmini yeniden ispatladığını söyledi.

Ali Ekber Velayeti, her türlü düşmanlıklara ve senaryolara karşı İslam Cumhuriyetinin bağımsızlık, kalkınma, ilerleme yolunu sürdüreceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu