Suriye Dostları

Velayeti: Suriye milletinin direnişi düşman komplolarının ortadan kalkmasını sağladı

İmam ALİ Hamanei’nin uluslararası konulardaki danışmanı Ali Ekber Velayeti, Suriye halkının mücadele ve direnişinin, direniş cephesinin güçlenmesi ve düşman komplolarının ortadan kalkmasını sağladığını belirtti.

Velayeti, Suriye Dışişleri Bakanı Faysal El Miktad ile yaptığı görüşmede ikili ilişkilerin güçlenmesine vurgu yaparak, ”İki ülkenin stratejik ilişkileri her gün daha da güçlenmektedir ve bu süreç iki ülke menfaatini temin etmektedir.” dedi.

Velayeti Suriye’nin direniş cephesi içindeki belirleyici rolü olduğunu belirterek, Suriye’nin bunun için büyük bedeller ödediğini, Suriye başarılarının Cumhurbaşkanı Esad’ın tedbirleri ve halkın desteği ile elde edildiğini söyledi.

Velayeti, ‘’Suriye milleti direniş cephesi ülkelerinin yardımı ile 80 sömürgeci ülke, bölgenin gerici ülkeleri ve siyonistlere karşı zafer kazanmıştır ve bu başarı tebrik edilmeye layıktır. ‘’ dedi.

Velayeti, İran ve Suriye arasında ilişkilerin 40 yıldır daha da güçlendiğini belirterek, stratejik karar alınmasının hedeflerin ilerlemesinde önemli olabileceğini söyledi.

Suriye dışişleri bakanı Faysal Mikdad da, İran İslam inkılabı rehberi ve İran halkı ile devletinin, Suriye halkı ve devletinin terörle mücadelesindeki yardımlarına teşekkür ederek, iki ülke arasında iktisadi, siyasi, kültürel ve diğer bir çok alanda yaygın ve kapsamlı ilişkiler ve işbirliğinin olduğunu söyledi.

Suriye’de dışişleri bakanlığına geldikten sonra ilk yurtdışı ziyaretini İran’a yapan Mikdad Tahran’da İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif’le de görüş alış verişinde bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu