GenelSuriye Dostları

Velayeti: Suriye yönetimi baskılara rağmen güçlü bir şekilde ayaktadır: Suriye yönetimi baskılara rağmen güçlü bir şekilde ayaktadır

Dünya İslami Uyanış Kurultayı genel sekreteri ve İran İslam inkılabı rehberinin uluslar arası işler danışmanı Ali Ekber Velayeti, Suriye yönetiminin bütün baskılara rağmen güçlü bir şekilde ayakta olduğunu söyledi.

Meşhet’te bir etkinlikte konuşan Velayeti, İran’ın Suriye halkına verdiği desteği sürdüreceğini bildirirken, Katar’ın Suriye büyükelçiliğinin muhaliflere verilmesini uluslar arası kanunlara aykırı bir girişim olarak niteledi.

Velayeti dün yaptığı açıklamada, Katar’ın Suriye büyükelçiliğini muhaliflere vermesinin, Suriye halkının geleceğiyle ilgili olarak hiçbir rolünün olmayacağını belirterek bu girişimin uluslar arası kanunlara aykırı olduğunu söyledi. Katar’ın sözkonusu girişimini göstermelik bir girişim olarak niteleyen Velayeti, Suriye halkı ve devletinin, Amerika ve Siyonistlerin liderliğindeki dış güçlere ve onların desteğindeki teröristlere karşı verdiği onurlu direniş ve mücadelenin bölgenin gerici rejimlerini muhaliflere Suriye kürsüsünü vermesi gibi bir girişime ittiğini söyledi.

Ali Ekber Velayeti, Suriye aleyhinde her türlü komplonun yenilgiye mahkum olduğunu söylerken, “zira Suriye’nin geleceğine dair kararı ancak Suriye halkı verir” dedi.

Velayeti ayrıca İslam düşmanlarının Suriye’de etnik ve mezhepler arası savaş çıkarmaya yönelik komplolarına da temas ederek Müslümanların bu konuda son derece dikkatli ve uyanık olmaları gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı