GenelSuriye Dostları

Velayeti: Suriye’nin zaferi direniş cephesinin zaferidir

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim’le bir araya gelen İslam İnkılabı Rehberi Özel Danışmanı Ali Ekber Velayeti, iki ülke arasındaki stratejik ilişkileri değerlendirdi.

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim Tahran’daki temaslarının devamında bugün İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin Özel Danışmanı Ali Ekber Velayeti ile bir araya geldi.
Görüşmenin ardından açıklama yapan Suriyeli bakan “stratejik işbirliğini geliştirmek için İranlı yetkililerle yapıcı bir istişare yaptım. Suriye ile İran terörist düşmana karşı savaştığı gibi şu anda da sömürgecilikle mücadele etmektedir” ifadelerinde bulundu.
Suriye Dışişleri Bakanı ile yapıcı bir görüşme yaptıklarını bildiren Ali Ekber Velayeti de “Bölgesel ve uluslararası düşmanların baskısına karşı Suriye hükümeti ve milletinin zaferleri takdire layıktır.” ifadesini kullandı.

Ali Ekber Velayeti sözlerine şu şekilde devam etti: Bölgenin gerici üçgeni Suriye karşısında başarısız kaldı. ABD’nin Suriye’den ayrılması gerekiyor. Şimdi Suriye topraklarının yüzde 90’ı hükümetin kontrolü altında ve geri kalanı da en kısa sürede bu ülkenin ordusu tarafından serbest bırakılacak.

İslam İnkılabı Rehberi Özel Danışmanı ilaveten “Suriye’nin zaferi direniş cephesinin zaferidir. İran ile Suriye arasındaki stratejik ilişkilerin gelişmesi iki ülkeyi bir arada tutmuştur” diye konuştu.

Dün Tahran’a gelen Suriye Dışişleri Bakanı, İranlı mevkidaşı, İslami Şura Meclisi Başkanı ve Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri ile ayrı ayrı görüşmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu