GenelSuriye Dostları

Velayeti: Türkiye Suriye’deki Hedeflerinin Hiç Birine Ulaşmadı

Suriye Meclis Başkanı Bayan Hediye Abbas ile Tahran’da görüşen Velayeti, Türk yetkililerin İran aleyhindeki sözleri ile ilgili, ‘’Darbe sonuçlara hala Türkiye’de görülmekte’’ dedi.

Velayeti, ‘’Türkiye Suriye’deki hedeflerinin hiç birine ulaşmadı, onlara Şam’a gelip Emevi Camiinde namaz kılmak istiyorlardı. Bunu yapamadılar ve hiçbir zaman da yapamayacaklar ve nihai zafer Suriye devleti ve milletinin olacaktır’’ dedi.

İran’ın Irak ve Suriye hükümetlerinin resmi daveti üzerinde o ülkelerde müsteşari yardımlar verdiğini ifade eden Velayeti, ‘’Suriye ve Irak’ta izinsiz bulunan ülkeler mütecavizdirler ve bu ülkelerden çıkmalılar. Onlar ya kendileri giderler veya Suriye ve Irak milletleri onları dışarı atar’’ dedi.

Teröristlerin Suriye’de her gün yenilgiler yaşadığını ve Suriye halkı ve hükümetinin her gün yeni zaferler elde ettiklerini belirten Velayeti, ‘’Savaş meydanlarında zafer elde edemeyen düşmanlar Münih Güvenlik Konferansı gibi uluslararası toplantılarda Suriye hükümeti aleyhine boş ve temelsiz sözler ifade ediyorlar. Bu konferansta düşmanlar kendi suçlarını İran’a yüklemeye çalıştılar’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu