Genel

Velid el-Muallim UNRWA’nın çalışmalarını masaya yatırıldı

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Velid el-Muallim bugün BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı UNRWA Genel Komiseri Filippo Grandi ile ajansın Suriye’deki çalışmalarının yanında Filistinlilere insani yardımlarında duyduğu ihtiyaçları masaya yatırdı.

Bakan Muallim; Suriye’nin, ajansın insani yardımları kapsamında duyduğu tüm ihtiyaçları karşılamaya devam edeceğini belirterek, Suriye’de yaşayan Filistinli kardeşlerimizin gördükleri muamelenin halkın ve Suriye hükümetinin Filistin davasına samimi inançlarından kaynaklandığına dikkat çekti.

Muallim; Filistin davasının Suriye ve tüm halkının ulusal davası olduğuna ve böyle kalacağına vurgu yaptı. Kendi tarafından Grandi; Suriye’de yaşayan Filistinli mültecilerin çok güzel bir muamele gördüklerini belirterek tüm uluslararası platformlarda bu noktayı açıklama özeni gösterdiğini söyledi.

Suriye’ye ziyaretinde insani bir mesaj taşıdığını ifade eden Grandi; bu mesajla Filistinlilerin UNRWA ve Suriye hükümetinin sağladıkları yardımlardan daha iyi bir şekilde faydalanmaları önemini ifade etmek istediğini belirtti.

Görüşmeye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat, Bakanlıktaki basın ve örgütler departman müdürlerinin yanında Grandi’ye eşlik eden konuk heyet katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı