Genel

Velid Muallim: Cenevre 2 konferansında terörizmle mücadeleye önem verilmesi gerekir

Suriye dışişleri bakanı, uluslar arası Cenevre 2 konferansında terörizmle mücadele meselesine önem verilmesi gerektiğini vurguladı.

Suriye resmi haber ajansı Sana’nın verdiği haberde, Suriye dışişleri bakanı Velid Muallim Perşembe günü Hindistan dışişleri bakanı batı Asya ve kuzey Afrika işleri sorumlusu Sanddep Kumarla yaptığı görüşmede, Cenevre 2 konferansında terörizmle mücadele ve terörizmi destekleyenlerin bu şom fenomeni desteklemekten vazgeçmeleri zarureti konusunun gündeme alınmasını dile getirdi.

Muallim bu görüşmede, Suriye milleti ve hükümetinin 80 den fazla ülke vatandaşı oldukları silahlı grupları mensubu teröristlerle karşı karşıya olduğunu belirtti.

AB ve Amerika’yı Suriye’ye karşı yaptırım uygulamalarından dolayı eleştiren Muallim, AB ve Amerikanın Suriye’ye karşı zalimane siyasetler uygulamakta olduklarını ve bu meselenin Suriyelileri zor durumda bıraktığını dile getirdi.

Hindistan dışişleri bakanı batı Asya ve kuzey Afrika işleri sorumlusu Sanddep Kumarda söz konusu görüşmede, Suriye’deki teröristlerin desteklenmesi sürecinin derhal durdurulması gerektiğine vurgu yaparak terörizmle mücadele edilmesinin tek yolunun mali askeri teçhizat ve eğitim yardımların derhal durdurulması olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı