GenelÖne ÇıkanlarSuriye Düşmanları

Velid Sefur: “Nusra Cephesi, Esed’in devrilmesinden sonra ülkeyi terkedecek” dedi. Bu söylemiyle Suriye’de savaşanların Suriye’li olmadığınıda itiraf etmiş oluyor

Müslüman Kardeşler Cemaati’nin önde gelen liderlerinden Velid Sefur, Nusra Cephesi’nin Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’in devrilmesinden sonra ülkeyi terk edeceklerini söyleyerek Suriye’de savaşanların Suriyeli olmadıklarını ve olayların bir devrim hareketi olmadığını da itiraf etmiş oldu.

Konuşmasında ayrıca Amerika’nın Suriye de kimyasal silah kullanımını kırmızı çizgi saydığını ve rejimin iki defa kimyasal silah kullandığını vurgulayarak ABD’yi Suriye’yi İşgal konusunda teşvik ederek,kimyasal silah kullanımı konusunda da ciddi ip uçları verdi.

Müslüman Kardeşler Cemaati’nin önde gelen liderlerinden Velid Sefur, Nusra Cephesi’nin Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’in devrilmesinden sonra ülkeyi terk edeceklerini söyledi.
Suriye muhalefetinin Londra Büyükelçisi ve Müslüman Kardeşler Cemaati’nin önde gelen liderlerinden Velid Sefur, Suriyeli bir örgüt olmayan Nusra Cephesi’nin Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’in devrilmesinden sonra ülkeyi terk edeceklerini söyledi.

Sefur, Nusra Cephesi’yle alakalı olarak sorulan bir soruya ise şöyle yanıt verdi: “Nusra Cephesi, Suriyeli bir örgüt değil. Savaşçıları, yabancılardan oluşuyor. Suriye’deki muhalif savaşçıların yüzde 5 ile yüzde 10′unu teşkil ediyor. Nusra Cephesi, Beşşar Esad yönetiminin devrilmesiyle, ülkeyi terk edecekler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı