Suriye Dostları

Venezuela Cumhurbaşkanı Maduro, Tahran’a gidiyor

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, ülkesi ile İran arasındaki enerji dahil, ikili iş birliğini güçlendirmek için Tahran’ı ziyaret edeceğini açıkladı.
Prensa Latina Haber Ajansı’nın haberine göre, bir televizyon programına katılan Maduro yaptığı açıklamada, Tahran’a yapacağı ziyareti ile ilgili kesin bir tarih vermemesine rağmen, korona sorununun hafiflediği koşullarda derhal Tahran’a gideceğini söyledi.
Maduro ayrıca İran hükümetine Venezuela’ya benzin yüklü tankerler gönderdiğinden dolayı övgüde bulunarak, Tahran ziyaretinde enerji, tarım, finans, bilim, sağlık ve teknoloji anlaşmaları yapmak için iki ülke yetkililerinden oluşan ortak bir komisyon toplantısına katılacağını belirtti.
Venezuela Cumhurbaşkanı’nın bu açıklamaları, ABD’nin yaptırımlarına rağmen İran’ın Venezuela’ya yakıt yüklü beş gemi göndermesi ve bunun uzmanlara göre İran için bir başarı olduğu sıralarda yapılması dikkat çekti.
İran’ın Venezuela’ya akaryakıt sevkıyatlarının ardından Karakas hükümeti yeni bir sistem altında ülke çapında yakıt dağıtmaya başlayabildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu