GenelSuriye DostlarıVideolar

Video – Iraklı Sünni alimden, fitne çıkarmak isteyenlere tokat gibi cevap

Iraklı ünlü Sünni alimden, gönüllü birliklere Şii milis deyip, Sünnileri katliam ediyorlar diyerek iftira atanlara tokat gibi cevap…

Eğer toplumsal destek olmasaydı işlerin kontrolü ordunun eline geçmezdi ve ordu üstesinden gelemezdi.
Onlara “Bu Kur’an, Allah tarafından gönderilmiş bir gerçektir, isteyen inansın, isteyen inkar etsin” de. O ateşe atılanlar «su, su» diye feryad ettiklerinde çığlıklarına karşılık kendilerine erimiş maden gibi yüzleri kavuran bir sıvı sunulur. O ne fena bir içecek ve orası ne fena bir barınaktır. (Kehf Suresi-29)

Biz ülke haline geldik, peki kim bu ülkeyi özgürleştirdi? Selahattin’in toplumsal desteğini görmediniz mi? Yoksa Tayyip görmüyor mu? Toplumsal desteği görmüyor mu? Toplumun onları nasıl kabullendiğini görmediniz mi? Genç kızların onları şarkılarla karşıladıklarını görmediniz mi? Tayyib ve Mısır neredeydiler? Mısır ki Suud ailesiyle iş birliği yapıyor, ölesiceler.

Değerli kardeşlerim tüm tefrika onlardan doğuyor. Korkmadan hakkı söyleyin, yarın ölüp Allah’ın huzuruna çıkacağız.
“İnsanların amel defterleri (çalışma karneleri) ortaya getirilmiştir. Günahkârların bu defterlerin yazılarını korku dolu gözlerle incelediklerini görürsün. Bir yandan da «Vay başımıza gelenlere! Ne biçim deftermiş bu; küçük büyük hiçbir davranışımızı atlatmadan sayıp dökmüş,» derler. Yaptıkları her işin kaydını karşılarında bulmuşlardır. Rabb’in hiç kimseye haksızlık etmez.” (Kehf Suresi- 49)

Ne alakası var diyeceksiniz. Hayır! Bu bizim şerefimiz, gayretimiz ve bunlar bizim insanımız. Biz 2011 de İmam Sistani’yi -gölgesi daim olsun- ziyaret ettiğimiz de Sünni alimlerden daha değerli ve şefkatli olarak gördük. Hacı Amiriyle görüştük, Hacı Kasımı Leyaleye götürdük ve o değerli simalarla görüştük. Niçin sıkıntı çektiğimizde Tayyip konuşmadı da biz başarınca aleyhimizde konuşmaya başladı. Bunlar meydanlara döküldüler. Bizi bu toplumsal güçten başka kim koruyabilir ki ‘Hakikaten onlar Rablerine inanmış gençlerdi bizde onların hidayetini arttırdık (Kehf- 13)

Peygamber efendimiz buyurdu: ‘Size en hayırlınızın kim olduğunu bildireyim mi?’ Evet Ya Resulullah bize haber ver dediler. ‘Allah yolunda atının yularından tutmuş bu yoldan dönmemiş ya sonuna kadar savaşmış yada şehid olmuştur. Ki bunlar canlarını mallarını feda etmişler. Vallahi toplumsal dayanışmanın aleyhine konuşanın dilini kesmek lazım aksi takdirde devlet olamaz. Bizim hep oturup hakkı söylememiz lazım. Biz Şii kardeşliğini değil, İslam kardeşliğini savunmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu